zamknij

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia!

Wiecej informacji

Pokój dziecka – na co zwracać uwagę?

Pokój dziecka – na co zwracać uwagę?

Urządzanie pokoju dla dziecka to spore wyzwanie, szczególnie w przypadku młodych, przyszłych rodziców. Szukając inspiracji na wystrój możemy przestać zwracać uwagi na to, co naprawdę ważne, a skupić się na dodatkach – to spory błąd. Zanim wybierzemy się do sklepu meblowego warto zastanowić się, jakie meble okażą się niezbędne oraz które z nich z pewnością kupowane będą na kilka lat do przodu. To pozwoli nam lepiej zaplanować budżet i wydatki!

Gdzie szukać inspiracji?

Inspiracji na pomieszczenie dla dziecka szukajmy przede wszystkim w katalogach wnętrzarskich, ale również na serwisach internetowych poświęconych dekoracji wnętrz. Wiele z nich udostępnia także ceny i adresy sklepów, skąd wypożyczone zostały meble na zdjęciach.

Pokój dla dziecka w wieku przedszkolnym powinien spełniać kilka warunków: to jednocześnie wygodna sypialnia, komfortowy pokój zabaw oraz pomieszczenie, gdzie dziecko będzie poznawało pierwsze litery, cyfry. Słowem: musi być ono przystosowane do różnych aktywności. Jakie meble wybrać?

Łóżko, szafa, niewielkie biureczko…

Podstawą jest oczywiście znalezienie odpowiedniego łóżka dla dziecka. Większość rodziców wybiera łóżka, które będą mogły służyć przez kilka lat, pomimo wzrostu dziecka. To dobra decyzja, szczególnie kiedy nasz budżet jest napięty. W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących modeli łóżek, również rozkładanych, które w ciągu dnia pełnią rolę wygodnych kanap. Oczywiście możemy także poszukać ram łóżkowych i uzupełnić je wygodnymi materacami.

W przypadku poszukiwania odpowiedniej szafy warto zwrócić uwagę na wielkość pokoju – jeśli posiada on kłopotliwe wnęki możemy zastanowić się nad wykonaniem szafy na wymiar. Dzięki temu jeszcze skuteczniej wykorzystamy powierzchnię pomieszczenia.

Kupując gotową szafę poszukajmy modelu, który może być również wykorzystywany przez przedszkolaka (nisko położone półki, bezpieczne otwieranie skrzydeł szafy). Na dnie szafy mogą znajdować się pojemniki na zabawki – dziecko może samodzielnie dbać o porządek w pokoju.

Miejsce do zabawy!

Pedagodzy są zgodni, że przedszkolaki powinny wiele czasu spędzać na zabawach manualnych: rysowaniu, lepieniu z plasteliny, układaniu klocków. Wzmacnia to pracę dłoni, poprawia precyzyjność ruchów. Przygotujmy więc dla dziecka kącik, gdzie znajdą się czyste kartki, kredki, flamastry, mazaki, farbki. Taki kącik będzie idealny do wszelkich prac plastycznych. Prace dziecka możemy później umieszczać na tablicach korkowych czy w antyramach.


Wsparcie e-commerce SOHO SHOP